Şırnak`ın Beytüşşebap ilçesinde ve Irak sınırına çok yakın olan Kato Dağı ve Faraşin yaylası, bölgenin teröristlerden temizlenmesiyle yamaç paraşütü yapanların uğrak yeri oldu.

         Şırnak`ın Beytüşşebap ilçesinde ve Irak sınırına çok yakın olan Kato Dağı ve Faraşin yaylası, bölgenin teröristlerden temizlenmesiyle yamaç paraşütü yapanların uğrak yeri oldu. Tekirdağ Doğa Sporları ve Havacılık Klübü üyeleri, Türk bayraklı motorlu paraşütleriyle Kato Dağı`nda yamacında gerçekleştirdikleri uçuşta,`Edirne de bizim, Hakkari de bizim, bu vatan hepimizin` sloganı attılar. Yılardır terörle anılan Beytüşşebap ilçesindeki Kato Dağı ve Faraşin Yaylası, son yıllarda düzenlenen kapsamlı operasyonlarla büyük oranda terörden temizlendi. Bölgede huzur ve güven ortamının oluştuğuna dikkat çekmek için Tekirdağ Doğa Sporları ve Havacılık Kulübü üyeleri Kato Dağı`nda yamaç paraşütü etkinliği düzenledi. `Edirne de bizim, Hakkari de bizim, bu vatan hepimizin` sloganıyla, Arslan Hamza Algül, Halim Taştekin ve Faruk Çelik, Beytüşşebap ilçesine gelerek, çıktıkları Kato Dağı`nda Türk bayraklı motorlu paraşütlerini uçurdular.

`BEYTÜŞŞEBAP DAĞLARINDA AY YILDIZLI BAYRAKLI PARAŞÜTLE ÖZGÜR VE GÜVEN İÇİNDE KANAT AÇTIK`

         Etkinlik öncesi Faraşin Yaylası`nda kamp kuran kulüp üyeleri, çevredeki köy sakinleri ilgisiyle karışlandı. Kulüp üyelerinden Arslan Hamza Algül, Tekirdağ`dan Beytüşşebap`a gelip, böylesi bir etkinliği düzenlemedeki amaçlarının bu vatan hepimizin olduğuna dikkat çekmek olduğunu ifade ederek, "Tekirdağ Doğa Sporları ve Havacılık Kulübü olarak, `Edirne de bizim Hakkari de bizim bu vatan hepimizin` sloganıyla başlattığımız Doğu ve Güneydoğu Anadolu gezimizde yolumuz Şırnak`ın Beytüşşebap ilçesine düştü. Beytüşşebap ilçemizin Faraşin Yaylası yakınlarında kamp kurduk. Uçuş yaptığımız nokta 2 bin 100 rakımlıydı. Buradan Türk bayraklı paraşütlerimizle havalanarak, Gökçe köy, mezra, Çığlıca üzerinden Kato Dağı eteklerine oradan da Faraşin Yaylası`na doğru uçuşlarımızı gerçekleştirdik. Daha önce hep terör olayları ile anılan Faraşin, Kato Dağı ve Beytüşşebap dağlarında ay yıldızlı bayraklı paraşütle özgür ve güven içinde kanat açmanın huzuru içerisinde faaliyetimizi tamamladık. Bu uçuşlarımız esnasında bölgede yaşayan halkın yoğun ilgisi ile karşılaştık. Bizlere gönüllerini açan aşlarını paylaşan tüm yöre halkına, müteşekkiriz" diye konuştu.

SPOR 9.05.2018 16:00:00 0

TEKİRDAĞ`DAN KATO DAĞI`NA GELİP PARAŞÜT İLE UÇTULAR

Şırnak`ın Beytüşşebap ilçesinde ve Irak sınırına çok yakın olan Kato Dağı ve Faraşin yaylası, bölgenin teröristlerden temizlenmesiyle yamaç paraşütü yapanların uğrak yeri oldu.