MHP Şırnak İl Başkanı Halil Tatar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı

MHP Şırnak İl Başkanı Halil Tatar, yayımladığı mesajda Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk`ün, 1`inci Dünya Savaşı’nın ardından 7 düvelin işgal ettiği ülkeyi düşmandan kurtarmak için inanılmaz bir mücadele başlatarak imkansız denileni yaptığına ve küllerinden bağımsız bir vatan kurduğuna dikkat çekti.

MHP Şırnak İl Başkanı Halil Tatar, "Bütün dünyayı şaşkına çeviren Mustafa Kemal Atatürk, mazlum milletlere de umut olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk bununla yetinmeyerek, silah arkadaşları ve Türk milletiyle birlikte kazandığı askeri başarıyı Cumhuriyetle taçlandırmıştır. Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin hedefini muasır medeniyetler seviyesi olarak belirlemiş, bunun için hayata gözlerini kapayana dek bütün gücü, birikimi ve enerjisiyle çalışmıştır. Dini bayramlarımız da, ulusal bayramlarımız da bizler için kutsal ve çok önemlidir. Ulusal bayramlarımız arasında Cumhuriyet Bayramı şüphesiz ki bir başka anlam ve öneme sahiptir. Cumhuriyet sayesinde bugün halk çocukları ülkeyi yönetebiliyor, vatandaşlarımız kendisini kimin yöneteceğine karar verebiliyor. Temelde Cumhuriyet olmadan çağdaşlaşmamız, demokrasiyi daha köklü hale getirmemiz, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmamız, yüzü geleceğe dönük, zengin, varlıklarından milletin tamamının yararlandığı bir ülkeye, topluma sahip olmamız mümkün değildir" dedi.

MHP Şırnak İl Başkanı Halil Tatar , "Hemşehrilerimin ve milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi Cumhuriyet’in ilelebet payidar kalacağına bütün kalbimizle inanıyor, bunun gereklerini son nefesimize kadar yerine getireceğimizin bilinmesini istiyoruz. Bu vesile ile bizlere Cumhuriyeti armağan eden, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ile bu uğurda canlarını hiçe sayan şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz”

EKONOMİ 29.10.2020 13:26:00 0

BAŞKAN TATAR`DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

MHP Şırnak İl Başkanı Halil Tatar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı