25 ve 26. dönem Şırnak AK Parti 1. sıra milletvekili adayı Arslan Tatar, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Arslan Tatar, mesajında “Bugün hiç bir güçlük karşısında yılmayan, sabır ve metanet içinde çalışan, her türlü fedakarlığı göze alan, geleceğimizin nesillerini yetiştiren öğretmenlerimizin günü" ifadelerine yer verdi.

Geleceğin öğretmenlere ve eğitim ilkelerine bağlı olduğunu dile getiren Tatar, "Öğretmenlerimizin görevi ve sorumlulukları ağırdır. Öğrencilerine vatan sevgisini, doğruyu ve diğer önemli değerleri öğreten öğretmenlerimizdir. Toplumumuzdaki bireyler onların eserleridir" dedi.

İnsanlık tarihinin önemli mesleklerinden birisinin de öğretmenlik olduğunu ifade eden Tatar mesajını şöyle sürdürdü:"Eğitim ve öğretim ulusal kalkınmanın temelidir. Eğitime ve öğretime gereken önemi vermeyen ulusların bağımsızlığından söz etmek mümkün değildir. Bu nedenle ülkemizin daha ileri gidebilmesi ve eğitimin kaliteli yapılması için öğretmenlerimizin mesleki sorunları ile özlük ve sosyal sorunlarına en kısa zamanda çözümler üretilmesi gerekmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle; görevlerini özveriyle yerine getiren tüm öğretmenlerimizin "24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve saygıyla anıyor, görevi başındaki öğretmenlerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum”

24.11.2020 15:02:00 0

ARSLAN TATAR’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

25 ve 26. dönem Şırnak AK Parti 1. sıra milletvekili adayı Arslan Tatar, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.