Cizre Kaymakamı ve Cizre Belediye Başkan V. Mehmet Tunç; doğuştan yürüme engelli olan Muhammed Gök’ün talebini gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz ay Sur Mahallesinde gerçekleştirilen aile ziyareti esnasında doğuştan yürüme engelli olan Muhammed Gök ile tanışan Cizre Kaymakamı ve Cizre Belediye Başkan V. Mehmet Tunç, tekerlekli sandalye ile evine rahat girip çıkamadığını ve yolun yapılması için talepte bulunan vatandaşımızın ihtiyaçlarının karşılanacağı sözünü vermişti. Yağmurlu sezonun bitiyor olması hasebiyle çalışmaların hızlandırılması talimatı veren Tunç, Fen İşleri Müdürlüğüne yolun yağmurlama çalışmaları sonrası ivedi parkelenmesi talimatını verdi. Engelli vatandaşın yaşadığı Sur Mahallesi Ebuliz Sokağına gelen ekipler, yol çalışması başlattı.

Engelli vatandaşımız Muhammed Gök, Belediyenin başlattığı yol çalışması için mutlu olduğunu ifade ederek, “Daha öncesinde evime gelirken çok zorlanıyordum. Şimdi ise yapılacak kilit parke döşeme çalışması ile evime rahat bir şekilde gidip gelebileceğim. Allah Devletimizden razı olsun” dileklerini iletti.

Cizre Kaymakamı ve Cizre Belediye Başkan V. Mehmet Tunç, “İnsan odaklı çalışmalarımızı her zaman ve her ortamda sürdüreceğiz. Sosyal Belediyecilik anlayışıyla engelli vatandaşlarımızın yanındayız ve onların sorunlarını çözmeye devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

GÜNCEL 13.05.2022 09:20:00 0

ENGELİ GENCE VERİLEN SÖZ YERİNE GETİRİLDİ

Cizre Kaymakamı ve Cizre Belediye Başkan V. Mehmet Tunç; doğuştan yürüme engelli olan Muhammed Gök’ün talebini gerçekleştirdi.