Türkiye Ulusal Ajansı ve Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği (AB) Başkanlığı tarafından Avrupa Birliği projeleri, Erasmus gençlik ve öğrenci değişim programları ile hibe programları hakkında Şırnak Üniversitesi öğrencilerine konferans verildi.

15 Temmuz Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, Şırnak Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. İbrahim Baz, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavir V. Zerrin Keskin, Türkiye Ulusal Ajansı İletişim Koordinatörü Dr. Ranâ Kasapoğlu Önder, Türkiye Ulusal Ajansı İletişim Koordinatörlüğü Uzman Yardımcısı Damla Aydaşo ve çok sayıda akademisyen ile öğrenci katıldı.

Konferansın ilk konuşmacısı Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavir V. Zerrin Keskin oldu. Ardından ise Türkiye Ulusal Ajansı İletişim Koordinatörü Dr. Ranâ Kasapoğlu Önder, Türkiye Ulusal Ajansı İletişim Koordinatörlüğü Uzman Yardımcısı Damla Aydaşo birer sunum gerçekleştirdi.

Daha sonra konuşan Rektör Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, konferansa katılanlara teşekkür ederek, bütün öğrencilerin eğitimlerinin sonuna kadar muhakkak bir Avrupa ülkesine Erasmus programıyla gitmesini arzuladığının altını çizerek, öğrencilerin AB projelerinden faydalanması gerektiğini vurguladı.

Soru cevap kısmıyla devam eden konferansın sonunda Rektör Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, konferansta sunum gerçekleştiren Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavir V. Zerrin Keskin, Türkiye Ulusal Ajansı İletişim Koordinatörü Dr. Ranâ Kasapoğlu Önder, Türkiye Ulusal Ajansı İletişim Koordinatörlüğü Uzman Yardımcısı Damla Aydaşo’ya Şırnak Üniversitesinin yayınlarını hediye etti.

24.05.2022 15:57:00 0

ŞIRNAK’TA ERASMUS VE AB PROJELERİ KONFERANSI VERİLDİ

Ulusal Ajans ve Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından Şırnak Üniversitesi öğrencilerine Erasmus ve AB Projeleri hakkında konferans verildi.