Vali Ali Hamza Pehlivan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle ziyaretine gelen Ece Zeynep Al, Adnan Tan Çolak, Dilay Kurt, Mustafa Görkem Pekgörgün, Esila Mina Demirtaş ve Tuğra Ayaz Budak ile öğretmenlerini Valilik makamında ağırladı.    

Vali Pehlivan, 23 Nisan geleneği olduğu üzere makam koltuğunu Sema Cıngıllıoğlu İlkokulu öğrencilerinden Dilay Kurt’a devretti.

Makam koltuğuna oturan 23 Nisan Valisi Kurt, Vali olma tecrübesini yaşamaktan dolayı çok heyecanlı, çok mutlu ve gururlu olduğunu ifade etti. Kurt, Şırnak için çok önemli projeleri olduğunu belirterek, “Öncelikle engelli vatandaşlarımızın eğitim durumunun sağlıklı bireyler olan bizler kadar iyi duruma gelmesi için, eğitimleri almaları adına gerekli imkanları sağlamak için elimizden geldiği kadar çalışacağız. Şırnak İlimizi biraz daha yeşillendirmek için gayret göstereceğiz. Bir diğer projem ‘Sıfır Atık’ projesidir. Bazı geri dönüşüm kutuları var. Buralara geri dönüşümü sağlanabilecek atıklar attığımızda bir miktar para verilmektedir. Bu geri dönüşüm kutularını İlimize getirmeye çalışacağız.” dedi.

Vali Pehlivan, planladığı projeler ile ilgili olarak Vali Kurt’u tebrik etti, dile getirilen konularla ilgili olarak Şırnak’ta yapılan çalışmalar ve planlanan projeler hakkında bilgiler paylaştı. Kurt, mesai süresi içerisinde Özel Kalem Müdürünü arayarak çevre mahallelerde bulunan çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının kutlanması talimatı verdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Özdemir; Şırnak’ta şu ana kadar 2 adet Fen Lisesi bulunduğunu, Milli Eğitim Bakanlığıyla yapılan görüşmelerinde Silopi’de açılacak olan 3. Fen Lisesinin müjdesini aldıklarını Vali Kurt’a bildirdi. Ayrıca 10-11 Mayıs’ta Şırnak’ta Bilim/Öğrenme Şenliği yapılacağı bilgisini paylaştı. Vali Kurt, müjdeleri için Müdür Özdemir’e teşekkür ederek yatırım ve projelerin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti.

Vali Pehlivan, 23 Nisan dolayısıyla ziyaretine gelen Ece Zeynep Al, Adnan Tan Çolak, Mustafa Görkem Pekgörgün, Esila Mina Demirtaş ve Tuğra Ayaz Budak isimli öğrencilerle de bir süre sohbet etti, geleceğe yönelik hedefleri hakkında bilgiler alarak tavsiyelerde bulundu, derslerinde başarılar diledi; öğrencilere kitap ve çeşitli hediyeler verdi.

Ziyarete İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Özdemir ve öğretmenlerimiz Şöhret Ergüneş Kurt, Derya İlhan ve Buşra Aydın da iştirak etti.

 

24.04.2022 16:01:00 0

VALİ PEHLİVAN, 23 NİSAN'DA KOLTUĞUNU DİLAY KURT'A DEVRETTİ

Vali Pehlivan, 23 Nisan geleneği olduğu üzere makam koltuğunu Sema Cıngıllıoğlu İlkokulu öğrencilerinden Dilay Kurt’a devretti.