ÖĞRENCİLERDEN YILSONU SERGİSİ VE ŞİİR DİNLETİSİ

Şırnak'ın Cizre ilçesi Yafes Ortaokulu öğrencileri tarafından yıl sonu sergisi ve şiir dinletisi programı düzenlendi.

ÖĞRENCİLERDEN YILSONU SERGİSİ VE ŞİİR DİNLETİSİ
EĞİTİM 10.06.2024 08:58:00 0

Yafes Ortaokulunda okuyan öğrenciler, yıl boyunca çalıştıkları eserlerini görsel sanatlar öğretmen Deniz Malak ile birlikte karakalem portre resim sergisinde sergiledi. Aynı zamanda görsel sanatlar lisesine hazırlanan öğrencilerin resim sergisi büyük beğeni topladı. Okulda düzenlenen sergi sonrası konferans salonunda yapılan şiir dinletisinde öğrenci ve öğretmenlerin okudukları şiirler katılımcılardan büyük alkış aldı. Görsel sanatlar öğretmeni Deniz Malak, "Yıl sonu görsel sanatlar sergimiz için karakalem çalışmalarını yaptık. Her sene olduğu gibi bu yıl farklı olarak karakalem portre çalışmaları yaptık. Güzel sanatlar lisesine hazırlanan öğrencilerimizle birlikte bu çalışmaları yaptık. Öğrencilerimizi bu şekilde görsel sanatlar lisesine hazırlıyoruz. Bugün sergimizden sonrada şiir ve müzik dinletisi eşliğinde yapacağımız gösterimizi de beğeninize sunacağız" dedi.

Gülizar Egül isimli öğrenci 8. sınıfta okuduğunu ve yıl boyunca karakalem çalışmaları yaptığını söyledi. Egül, "Bu şekilde güzel sanatlar lisesine hazırlanıyorum. Görsel sanatlar öğretmenimiz bize yardımcı oluyor. Bunun için hocamızla birlikte elimizden geleni yapıyoruz. Yıl sonu karakalem sergimizde de bunları size sunmuş olduk. Yaptığım eserlerin burada sergilenmesi beni çok mutlu etti. İnşallah hedefime ulaşırım" diye konuştu.

Esra Barın isimli öğrenci "Yıl boyunca yaptığımız portre karakalem çalışmalarımızı burada sergilemiş olduk. Karakalem üzerinde çalışmalarımızı yaparken hem elimizin resim sanatına alışması ve gelişmesi için hem de güzel sanatlar lisesini kazanmak için bu şekilde çalışmalar yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

Elif Damla Kılıç isimli öğrenci ise " 7. sınıf öğrencisiyim, yıl boyunca yaptığım çalışmaları burada sergiledim. İlk başlarda resim yaparken çok korkuyordum ama hocamızın destekleri ile bu korkumu yendim. Görsel sanatlar öğretmenimizle beraber bunları yaptık. Sergimiz için ayrı bir özen gösterdik, çok uğraştık inşallah misafirlerimiz beğenmiştir" dedi.

Okulda gerçekleştirilen sergi ve şiir dinletisine Cizre Kaymakamı Nazlı Demir, Cizre İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahan İke, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. (İHA)