SAĞLIK SEN ŞIRNAK ŞUBE BAŞKANLIĞI, ŞIRNAK’TA SAĞLIK KURULUŞLARINDAKİ AKSAKLIK VE EKSİKLİKLERİN RAPORUNU ÇIKARDI

Sağlık-Sen Şırnak Şube Başkanlığı Şırnak Merkez, İlçe ve Belde’lerdeki sağlık kuruluşlarındaki aksaklık ve eksiklerin raporunu çıkarıp. Çıkardığı raporu Şırnak İl Sağlık Müdürlüğü ve Sağlık-Sen Genel Merkezine teslim etti.

SAĞLIK SEN ŞIRNAK ŞUBE BAŞKANLIĞI, ŞIRNAK’TA SAĞLIK KURULUŞLARINDAKİ AKSAKLIK VE EKSİKLİKLERİN RAPORUNU ÇIKARDI
SAĞLIK 8.07.2024 09:19:00 0

Sağlık-Sen Şırnak Şube Başkanı Sabgatullah Anmal, Kurban Bayramı’da dahil olmak üzere son bir ay içerisinde yapmış olduğu ziyaretlerde Acil Sağlık İstasyonları ve Hastaneler başta olmak üzere sağlık kuruluşlarındaki eksiklik ve aksaklıkları yerinde tespit edip hem bu eksiklik ve aksaklıkların giderilmesi hem de daha kaliteli bir sağlık hizmetinin vatandaşlara sunulması hususunda bir rapor hazırlayıp, hazırladığı raporu Şırnak İl Sağlık Müdürlüğü ve Sağlık-Sen Genel Merkezi başta olmak üzere ilgili yetkili birimlere teslim etti.

İl Merkezi, İlçe, Belde ve Köyleri tek tek gezip buradaki sağlık kuruluşlarını gezip hem sağlık çalışanlarının sorunlarını dinleyip hem de o sağlık kuruluşlarındaki eksikliği not alan Sağlık-Sen Şırnak Şube Başkanı Sabgatullah Anmal, sağlık çalışanlarının sağlık hizmetini vermeye çalışırken idarelerden kaynaklı hastane ve istasyonlarda yaşadığı sorunların acilen giderilmesi gerektiğini belirterek “Sağlık çalışkanı özveri ile sağlık hizmetini vermeye çalışırken binaların sorunları ile ilgili taleplerin karşılık bulmadığın müşahade ettiklerini ifade etti.

Konaklamadan, Ulaşıma, elektrik sorunundan kamera sistemine. Çalışma şartlarından ekipman sorununa kadar il genelindeki eksiklerin ve aksaklıkların raporunu çıkardıklarını ifade eden Anmal, bu raporu çıkarmamızdaki amacımız özellikle kırsal alanlarda zor şartlarda sağlık hizmeti sunan Sağlık Çalışanlarımızın ve Sağlık merkezlerimizin mevcut durumlarını iyileştirmektir. Bu anlamda Şırnak Merkez, Cizre, Silopi, İdil, Güçlükonak ve Beytüşşbap’ta bir dizi ziyaretler gerçekleştirdik. Ziyaretlerimizde biz değil sağlık çalışanlarımız konuştu ve biz dinledik ve gerekli sorunları da not aldık. Aldığımız notları analiz ederek bir raporunu çıkardık ve bu raporu Şırnak İl Sağlık Müdürlüğü başta olmak üzere ilgili bütün kurumlara teslim ettik. Üzülerek müşahede ettiğim bazı sağlık çalışanlatın idarecilerden kaynaklı baskı ve ego tatminleri nedeniyle tayin oldukları ve bu sebeplerden dolayı Şırnak’ı terk ettiklerine müşahede ettik.

Bölgemizin sosyal ve zorlu coğrafya konumu nedeniyle eksik personel ile hizmet vermeye çalıştığımız bir durumda Şırnaklıların bile maruz kaldıkları baskı ve idarecilerin çözümsüzlüğünden dolayı tayin istemeleri Şırnaklı olarak bizleri üzüyor. İnanıyorum ki bu rapor doğrultusunda ilgili yetkililer sağlık çalışanlarımızın ve sağlık kuruluşlarımızın bu sorunları ile ilgilenir çalışma ortamları ve diyaloglarla iş barışı içerisinde olacaklarını ve giderilebilecek sorunlarla ivedilikle bir şekilde ilgilenerek bu mağduriyeti de sonlandıracaklardır.”

Anmal, bu anlamda zorlu bir coğrafyada gece gündüz demeden günün 24 saatinde vatandaşlarımıza hizmet eden tüm sağlık çalışanlarına Şırnak Halkı adına teşekkür eder, görevlerinde de başarılar dilerim.