ŞIRNAK, A MİLLİ FUTBOL TAKIMI İLE TEK YÜREK OLDU

EURO 2024 F grubunun son maçında Çekya ile karşılaşan A Milli Futbol Takımı ile Şırnaklılar tek yürek oldu.

ŞIRNAK, A MİLLİ FUTBOL TAKIMI İLE TEK YÜREK OLDU
SPOR 28.06.2024 09:21:00 0

EURO 2024 F grubu üçüncü ve son maçında Çekya-Türkiye karşılaşması için Şırnak Valiliği ve Şırnak Belediyesi ortaklığında Cumhuriyet Meydanında dev ekran kuruldu. Saat 22.00'de maçın ilk düdüğü ile birlikte meydanı dolduran Şırnaklılar A Milli Takım ile tek yürek oldu.

Maçın 51. dakikasında Hakan Çalhanoğlu'nun gölü ile meydanda toplanan vatandaşlar büyük bir mutluluk yaşadı. Cenk Tosun'un 90+4'te gelen 2. golü ile Şırnaklıların sevinci doruğa çıktı.

Şırnak Valiliği ve Şırnak Belediyesi tarafından organize edilen etkinliğe, Şırnak Valisi Cevdet Atay, Vali Yardımcıları Talha Altuntaş, Hasan Hüseyin Alpaslan, Ahmet Kavanoz, 23. Piyade Tümen Komutan Vekili Albay Fahri Sakarya, Belediye Başkanı Mehmet Yarka, Şırnak İl Emniyet Müdürü Cemal Dalman, kurum temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

VEKİL TATAR’DAN 'BİJİ TÜRKİYE' PAYLAŞIMI

Dün akşam Şırnak Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, Türkiye-Çekya maçını dev ekrandan büyük bir heyecanla izledi. Milli Takımın 2-1’lik zaferiyle sonuçlanan maç sonrası, AK Parti Şırnak Milletvekili Tatar’dan dikkat çeken bir paylaşım geldi.

AK Parti Şırnak Milletvekili Arslan Tatar, Türkiye'nin 2-1 kazandığı maçın ardından sosyal medya hesabından ‘Biji Türkiye, helal olsun bizim çocuklar’ ifadeleriyle Şırnak Cumhuriyet Meydanı’nda maçı izleyen vatandaşların fotoğraflarını paylaştı.

Bu paylaşım, Türkiye'nin Portekiz'e 3-0 yenilmesinin ardından ‘Biji Portekiz’ diyerek tepkileri üzerine çeken HDP Şırnak Eski Milletvekili Ferhat Encu’nun paylaşımını akıllara getirdi.

Şırnak’ta milli maç heyecanı büyük coşkuyla yaşanırken, Arslan Tatar’ın bu paylaşımı, sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. Milletvekili Tatar’ın paylaşımı kısa sürede binlerce beğeni ve paylaşım aldı.